Jak se u nás připravit na fotografování

Jak na focení a jak se připravit? Co na sebe a co od fotografování u nás čekat? Poradíme vám, ale stejně nejvíce doporučujeme se u nás zastavit předem a vše spolu domluvíme. 

Hlavní je dobrá nálada

fotografování dětí KasalFOTO Český Krumlov

pokud se necítíte úplně v pohodě, raději přesuňte termín na jindy. Hlavně děti vnímají každé napětí. Máme otevřeno každý všední den a posunutí pro nás není problém dokonce ani v den fotografování. Důležité je, aby jste si fotografování užili.
V ateliéru vás čeká gauč k odpočinku mezi fotografováním, nápoje pro osvěžení.

Co na sebe?

Ateliér je v době fotografování uzavřený jen pro vás a vaše soukromí. Je tedy možné se během fotografování i převlékat. Přineste si oblečení i více variant a společně vybereme ty nejlepší kombinace. Doporučujeme nějaký pěkný šperk, módní doplněk, brýle, slušivé boty. Pokud je venku horší počasí, vezměte si s sebou prosím suché čisté boty, aby nám tak neničili foto pozadí.
Na fotografování glamour fotografií a aktů na sobě před cestou nemějte upnuté oblečení s těsnými gumičkami, které by udělaly nepěkné otlačeniny.

Líčení a vzhled

Doporučujeme střídmé líčení, pokud jsou horké dny, tak alespoň pudr pro zakrytí pocení. Důležité je, aby jste to prostě byli vy, ale zároveň i chtěný vzhled fotografií. V případě zájmu vám můžeme předem zajistit služby kadeřnice. V ateliéru je koutek se zrcadlem pro vaší přípravu.

Fotografický záměr a příprava

Pokud máte představu jak na focení a na konkrétní fotografie, připravte se na nás. Zkuste si projít internet, který je plný fotografií a některé si s sebou vzít, stačí je mít uložené v mobilním telefonu. Na místě pak snímky probereme a máme na čem stavět. Na druhou stranu můžete nechat focení plně na nás, máme zkušenosti a naše představy s vámi budeme vždy předem probírat.
Složitější focení s uměleckým dojmem a velké projekty si většinou říkají o přípravy předem. Sejdeme se vše probereme a fotíme již dohodnuté.

Miminka

fotografování miminek KasalFOTO Český Krumlov

Jak na focení miminek? Nejraději fotíme miminka od jejich půl roku, kdy již jsou hezky aktivní, reagují na maminku, pasou koníčky. Termín fotografování přizpůsobíme, aby bylo miminko odpočaté. Vybereme delší časové okno a vy dorazíte jak se vám to bude hodit. Děti v ateliéru netrápíme dlouhým focením a vše přizpůsobujeme jeho dobré náladě. Opět platí a u malých dětí dvojnásob, pokud by nebylo miminko nebo rodiče úplně v pohodě, pak bez problému termín přesuneme na jindy.
Doporučujeme sebou vzít oblíbené hračky, pískátka, chrastítka pro upoutání pozornosti.

Nastávající maminky

těhotenské foto KasalFOTO Český Krumlov

si s sebou mohou vzít výbavičku pro miminko (botičky, bodýčka apod.), snímek z ultrazvuku… Doporučujeme vám vyměnit těhotenské kalhoty s vysokým pasem za vaše klasické kalhoty, kterým při fotografování pouze povolíme knoflík. A nezapomeňte, že i tatínek se k fotografování může přidat.

Rekvizity

Do ateliéru je možné sebou přinést i něco s čím vás vyfotíme, co je pro vás důležité nebo oblíbené. Pro děti je připraveno pár našich hraček, ale pokud by jste chtěli přivést něco vlastního stačí se jen domluvit. Fotili jsme tak i vášnivého cyklistu na kole, rodinu u rodinného velkého křesla, myslivce se zbraní, sběratele starožitností s krásným gramofonem… S většími předměty zajistíme i vjezd na náměstí.

Zvířata

fotografování psů a zvířat KasalFOTO Český Krumlov

Není problém, hodná zvířátka také rádi fotíme a k nám do ateliéru mohou. Jen je třeba focení předem domluvit, v ateliéru míváme často našeho psího „asistenta“ a ten by se takového focení raději neúčastnil.
Při focení se zvířátky prosíme páníčky o odpovědnost za jejich chování.

Co nemáme…

U nás v ateliéru nenajdete plastové dorty s umělými svíčkami a ani se nemusíte bát trápení do strnulých póz. Přijďte si k nám focení prostě užít.

Podívejte se na nabídku fotografoání u nás

ateliér – exteriér – svatby – portréty – business portréty – firemní fotografie