Historie fotoslužeb

Historický pohled na náměstí Svornosti, Český Krumlov - KasalFOTO
Historický pohled na náměstí Svornosti, Český Krumlov – fotoslužby v budově za trafikou

Historie fotoslužeb v budově na náměstí v Českém Krumlově, kde sídlíme, spadá již do roku 1963. To zde fungovaly komunální služby a mnozí z vás si i pamatují, jak vás fotografoval pan František Seidel. Fotoslužby a ateliér tehdy byly provozovány v prostorech nynějšího infocentra.

budova fotoslužeb náměstí Svornosti, Český Krumlov KasalFOTO
Budova fotoslužeb. Zdroj: ckrumlov.cz

V komunálních službách u pana Seidela se vyučila i předchozí provozovatelka fotoateliéru, další nestorka krumlovské fotografie Eva Filausová. Ta provozovala fotoateliér Foto Eva Český Krumlov po zániku komunálních služeb v aktuálních prostorech až do března 2017.

Tom Kasal a Eva Filausová KasalFOTO
Eva Filausová a Tomáš Kasal při společném fotografování (2017)

Chvíli to vypadalo, že se na náměstí fotograf již nevrátí, ale náhoda tomu chtěla, dozvěděli jsme se o volných prostorech, že město hledá fotografa a od července 2017 zde pokračujeme ve fotografické tradici pod značkou KasalFOTO.

převzetí ateliéru KasalFOTO
Prázdný ateliér při převzetí (2017)
stavba ateliéru KasalFOTO dveře
Prázdný ateliér při převzetí (2017)
stavba ateliéru KasalFOTO Český Krumlov
Stavba ateliéru (2017)

Ateliér dnes

Od 1.7.2017 provozujeme na náměstí fotoslužby a fotoateliér pod značkou KasalFOTO s fotografem Tomášem Kasalem.
Fotoslužby jsou stále převážně nabízeny místním obyvatelům. Zajišťujeme fotografování v ateliéru / exteriérech Českého Krumlova a okolí. Tiskneme fotografie v hobby i profesionální kvalitě, fotoknihy, fotoobrazy a mnoho dalších fotoslužeb. K i dříve nabízeným službám přibylo rámování na míru a reklamní služby, jako je tisk vizitek, tisk reklamních plachet a plakátů. Fotografujeme také pro firmy virtuální prohlídky, fotografie obchodních prostor, business portréty nebo produktové fotografie.