Analogové fotopátky ve studiu KasalFOTO

kinofilm, svitkový film, starý fotoaparát, fotograf KasalFOTO Tomáš Kasal

Máte doma starý fotoaparát a nevíte v jakém je stavu nebo si nevíte rady s klasickým fotografováním na film? Chcete si třeba jen popovídat o analogovém procesu a vytříbit svojí techniku? Tak pro vás jsou tu nově analogové fotopátky ve fotoateliéru KasalFOTO v Českém Krumlově. Pouze osobně, nejlépe i s vaší technikou a jen tak.

Chcete poradit jak fotit na film?

Popovídáme si o tom jak se zakládají kinofilmy, svitkové filmy. Jak nastavit expozici, jak ostřit a jak si klasické focení užít. Je to totiž jednoduché a není se čeho bát. Je to relax v digitální době a uvidíte, že i fotografování je řemeslo. Pokud přemýšlíte, že si chcete teprve fotoaparát na film pořídit, klidně zajděte také a dáme řeč, kam směřovat a co dnes má cenu pořídit. Občas se i nějaký ten kousek navíc u nás najde.

kinofilm KasalFOTO Český Krumlov Zenit

Nejste si jistí, jestli váš fotoaparát „po dědovi“ funguje?

Fotoaparátů nám prošlo rukama už hodně. Do oprav vašich strojů si sice netroufáme, některé naše jsme ale dohromady již dali a tak rádi poradíme jestli je vše v pořádku nebo na koho se obrátit pro opravu a jestli je oprava vůbec finančně reálná.

Rolleiflex, analog, film

Vyvolávání fotografií, také žádná věda!

Nafotíte, ale co dál? Naše fotolaboratoř filmy také vyvolává, ale není problém si filmy vyvolat doma. Není třeba ani velká temná komora. Pro vyvolání filmu stačí vývojnice a chvilka ve tmě. Vyvolání pak probíhá chemickou cestou přímo v malém tanku. Takže žádné legendární blokování koupelny a červené světlo.

Pokud samozřejmě chcete vyvolávat i fotografie na fotopapír, pak už je třeba temná komora se zvětšovákem.

A jak to tedy probíhá?

Normálně zajděte. Není třeba objednat se. Nic to nestojí. Jen se raději předem podívejte, jestli se nefotí někde v terénu a fotostudio není zrovna zavřené – https://kasalfoto.cz/zmena-oteviraci-doby/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *